عجیب غریبترین مزرعه دنیا +عکس


عجیب غریبترین مزرعه دنیا +عکس

مسئله روشهای نوین کشاورزی و کاشت محصولات مایحتاج انسانیدر سالهای اخیر توجه بخش زیادی از دانشمندان را به خود معطوف کرده است.پروژه عجيب ترين مزرعه جهان در قالب طرحي موسوم به Nemo’s Garden، بخشي از تلاش دانشمندان ايتاليايي جهت دستيابي به تکنيکهاي نوين کشاورزي مدرن است.با توجه به بحران آب و مضرات استفاده از کودهای شیمیایی ، این روش به حذف نیاز به استفاده از کود و عدم نیاز به استفاده از آب شیرین برای پرورش محصولات کمک شایانی مینماید

عجیب غریبترین مزرعه دنیا

عجیب غریبترین مزرعه دنیا زیر آب

اين مزرعه زيرآبي شامل چندين گوي بزرگ شفاف است که در عمق آبهاي «ساوونا» ايتاليا راه اندازي شده و بخشي از پروژه باغ زير آبي «نمو» اين کشور به شمار مي آيد. دانشمنداني که در اين مرکز حضور دارند شيوه هاي ابتکاري کاشت و پرورش محصولات متنوع کشاورزي را بررسي مي کنند.
فلسفه اصلي کار آنها پرورش محصولات کشاورزي در محيطهايي است که به آب شيرين و خاک بارور شده با کودهاي کشاورزي نيازي نباشد. بخشهاي تشکيل دهنده اين مزارع را مي توان به بالنهاي بزرگي شبيه دانست که از هوا پر بوده و در عمق ۵ تا ۱۰ متري اقيانوس قرار گرفته اند.
دماي محيطي درون اين بالنها و هواي مرطوب آنها به رشد مناسب محصولات کشاورزي کمک زيادي مي کند. دوربينهاي نصب شده در اين مزرعه به دانشمندان اين امکان را مي دهند تا نظارت مستقيمي بر بخشهاي اين مجموعه داشته باشند.
همچنين حسگرهاي تعبيه شده در بخشهاي مختلف اين مزرعه داده هاي آنلايني جمع آوري مي کنند که بررسي دقيق آنها از طريق اينترنت امکانپذير است.

همواره همراه روز از نو باشید …

مهر

396 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 14, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب